Wed, 1st |
5:00 pm |
Sunset LL |
Junior District 13 Championship |
Thousand Oaks -vs- Port Hueneme
|
Wed, 1st |
5:30 pm |
Conejo Valley LL |
10-11 District 13 Championship |
Moorpark -vs- Conejo Valley
|
Wed, 1st |
5:30 pm |
Thousand Oaks Little League |
11-12 District 13 Championship |
Sunset -vs- Port Hueneme
|
Wed, 1st |
5:30 pm |
Sunset Little League |
9/10 District 13 Championship |
Port Hueneme -vs- Sunset
|
  |
Thu, 2nd |
5:30 pm |
Conejo Valley LL |
10-11 District 13 Championship |
Thousand Oaks -vs- El Rio
|
Thu, 2nd |
5:30 pm |
Thousand Oaks Little League |
11-12 District 13 Championship |
Thousand Oaks -vs- El Rio
|
  |
Fri, 3rd |
1:00 pm |
Sunset Little League |
Senior Section 1 Tournament |
El Rio D13 -vs- Carpinteria D63
|
Fri, 3rd |
5:00 pm |
Sunset Little League |
Senior Section 1 Tournament |
El Rio -vs- Carpenteria
|
  |
Sat, 4th |
10:00 am |
Conejo Valley LL |
10-11 District 13 Championship |
Moorpark -vs- Thousand Oaks
|
Sat, 4th |
10:00 am |
Thousand Oaks Little League |
11-12 District 13 Championship |
Sunset -vs- Thousand Oaks
|
Sat, 4th |
10:00 am |
Sunset Little League |
9/10 District 13 Championship |
Thousand Oaks -vs- Conejo Valley
|
Sat, 4th |
10:00 am |
Sunset LL |
Junior District 13 Championship |
Conejo Valley -vs- Thousand Oaks
|
Sat, 4th |
1:00 pm |
Conejo Valley LL |
10-11 District 13 Championship |
Conejo Valley -vs- El Rio
|
Sat, 4th |
1:00 pm |
Thousand Oaks Little League |
11-12 District 13 Championship |
Moorpark -vs- Port Hueneme
|
Sat, 4th |
1:00 pm |
Sunset Little League |
9/10 District 13 Championship |
Moorpark -vs- El Rio
|
Sat, 4th |
1:00 pm |
Sunset Little League |
Senior Section 1 Tournament |
Winner Game 2 -vs- Loser Game 2
|
  |
Sun, 5th |
10:00 am |
Sunset LL |
Junior District 13 Championship |
Winner Game 6 -vs- Loser Game 6
|
Sun, 5th |
2:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 25 S4 -vs- District 51 S2
|
Sun, 5th |
5:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 56 S5 -vs- District 32 S6
|
Sun, 5th |
8:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 23 S3 -vs- District 46 S10
|
  |
Mon, 6th |
5:30 pm |
Conejo Valley LL |
10-11 District 13 Championship |
Moorpark -vs- El Rio
|
Mon, 6th |
5:30 pm |
Thousand Oaks Little League |
11-12 District 13 Championship |
El Rio -vs- Moorpark
|
Mon, 6th |
5:30 pm |
Sunset Little League |
9/10 District 13 Championship |
Port Hueneme -vs- El Rio
|
Mon, 6th |
7:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 13 S1 -vs- District 43 S8
|
  |
Tue, 7th |
4:00 pm |
Manhattan Beach LL, District 36 |
Senior So Cal North Sub-division III |
El Rio D13 S1 -vs- NE L.A. D18 S3
|
Tue, 7th |
5:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 13 S1 -vs- District 66 S7
|
Tue, 7th |
5:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 32 S6 -vs- District 51 S2
|
Tue, 7th |
5:00 pm |
Montalvo LL, District 63 |
Intermediate So Cal North Sub-division III |
Lennox D37 S4 -vs- Fillmore D63 S1
|
Tue, 7th |
5:30 pm |
Thousand Oaks Little League |
11-12 District 13 Championship |
Sunset -vs- Moorpark
|
Tue, 7th |
7:00 pm |
Manhattan Beach LL, District 36 |
Senior So Cal North Sub-division III |
Tehachapi D51 S2 -vs- YorbaHils D56 S5
|
Tue, 7th |
8:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 43 S8 -vs- District 46 S10
|
Tue, 7th |
8:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 72 S9 -vs- District 25 S4
|
  |
Wed, 8th |
4:00 pm |
Manhattan Beach LL, District 36 |
Senior So Cal North Sub-division III |
NE Los Angeles -vs- Yorba Hills
|
Wed, 8th |
5:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 56 S5 -vs- District 13 S1
|
Wed, 8th |
5:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 32 S6 -vs- District 43 S8
|
Wed, 8th |
5:30 pm |
Thousand Oaks Little League |
11-12 District 13 Championship |
Thousand Oaks -vs- Moorpark
|
Wed, 8th |
5:30 pm |
Sunset Little League |
9/10 District 13 Championship |
Conejo Valley -vs- El Rio
|
Wed, 8th |
7:00 pm |
Manhattan Beach LL, District 36 |
Senior So Cal North Sub-division III |
Tehachapi -vs- MnhtnBch D36 S4
|
Wed, 8th |
8:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 66 S7 -vs- District 72 S9
|
Wed, 8th |
8:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 25 S4 -vs- District 23 S3
|
  |
Thu, 9th |
4:00 pm |
Manhattan Beach LL, District 36 |
Senior So Cal North Sub-division III |
Yorba Hills -vs- Tehachapi
|
Thu, 9th |
5:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 56 S5 -vs- District 43 S8
|
Thu, 9th |
5:00 pm |
Montalvo LL, District 63 |
Intermediate So Cal North Sub-division III |
Lennox -vs- Upland Natl D23 S3
|
Thu, 9th |
5:30 pm |
Conejo Valley LL |
10-11 District 13 Championship |
Thousand Oaks -vs- Moorpark
|
Thu, 9th |
5:30 pm |
Thousand Oaks Little League |
11-12 District 13 Championship |
Winner Game 10 -vs- Loser Game 10
|
Thu, 9th |
7:00 pm |
Manhattan Beach LL, District 36 |
Senior So Cal North Sub-division III |
El Rio -vs- Manhattan Beach
|
Thu, 9th |
8:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 72 S9 -vs- District 23 S3
|
  |
Fri, 10th |
5:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 43 S8 -vs- District 72 S9
|
Fri, 10th |
5:30 pm |
Conejo Valley LL |
10-11 District 13 Championship |
Moorpark -vs- Thousand Oaks
|
Fri, 10th |
5:30 pm |
Sunset Little League |
9/10 District 13 Championship |
Thousand Oaks -vs- El Rio
|
Fri, 10th |
6:30 pm |
Manhattan Beach LL, District 36 |
Senior So Cal North Sub-division III |
El Rio -vs- Yorba Hills
|
Fri, 10th |
8:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 13 S1 -vs- District 25 S4
|
  |
Sat, 11th |
10:00 am |
Sunset Little League |
9/10 District 13 Championship |
Winner Game 14 -vs- Loser Game 14
|
Sat, 11th |
11:00 am |
Manhattan Beach LL, District 36 |
Senior So Cal North Sub-division III |
Manhattan Bch -vs- El Rio
|
Sat, 11th |
12:00 pm |
Montalvo LL, District 63 |
Intermediate So Cal North Sub-division III |
Fillmore -vs- Lennox
|
Sat, 11th |
7:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 25 S4 -vs- District 43 S8
|
  |
Sun, 12th |
10:00 am |
Manhattan Beach LL, District 36 |
Senior So Cal North Sub-division III |
Winner Game 8 -vs- Loser Game 8
|
Sun, 12th |
12:00 pm |
Montalvo LL, District 63 |
Intermediate So Cal North Sub-division III |
Upland National -vs- Lennox
|
Sun, 12th |
3:00 pm |
Montalvo LL, District 63 |
Intermediate So Cal North Sub-division III |
Lennox -vs- Upland National
|
Sun, 12th |
4:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
District 13 S1 -vs- District 43 S8
|
Sun, 12th |
7:00 pm |
CA Distict 46, Anaheim, CA |
Big League So Cal Division III |
Winner Game 18 -vs- Loser Game 18
|
  |
Mon, 13th |
6:00 pm |
Santa Paula LL, District 63 |
Junior Section 1 Tournament |
Conejo Valley D13 -vs- Goleta Valley D63
|
  |
Tue, 14th |
5:30 pm |
Sunset Little League |
9/10 Section 1 Tournament |
Goleta Valley D63 -vs- Orcutt Amer D65
|
Tue, 14th |
6:00 pm |
Lompoc LL, District 65 |
11-12 Section 1 Tournament |
Orcutt Amer D65 -vs- ThousandOaks D13
|
  |
Wed, 15th |
5:00 pm |
Goleta Valley South, District 63 |
10-11 Section 1 Tournament |
SantaMaria NS D65 -vs- Moorpark D13
|
Wed, 15th |
5:30 pm |
Sunset Little League |
9/10 Section 1 Tournament |
Goleta Valley S -vs- Thousand Oaks D13
|
Wed, 15th |
6:00 pm |
Santa Paula LL, District 63 |
Junior Section 1 Tournament |
GoletaValleySouth -vs- Conejo Valley
|
Wed, 15th |
6:00 pm |
Yucaipa National LL, CA District 58 |
Intermediate So Cal Division III |
Lennox D37 S4 -vs- ScrippsRchAm D32 S6
|
Wed, 15th |
6:30 pm |
Manhattan Beach LL, District 36 |
Senior So Cal Division III |
Manhtn Bch D36 S4 -vs- CenGardnGrv D46 S10
|
  |
Thu, 16th |
5:00 pm |
Goleta Valley South, District 63 |
10-11 Section 1 Tournament |
Moorpark -vs- Goleta Valley S D63
|
Thu, 16th |
5:30 pm |
Sunset Little League |
9/10 Section 1 Tournament |
Orcutt American -vs- Thousand Oaks
|
Thu, 16th |
6:00 pm |
Lompoc LL, District 65 |
11-12 Section 1 Tournament |
Thousand Oaks -vs- Goleta Valley S D63
|
Thu, 16th |
6:00 pm |
Santa Paula LL, District 63 |
Junior Section 1 Tournament |
Conejo Valley -vs- Goleta Valley South
|
Thu, 16th |
6:00 pm |
Yucaipa National LL, CA District 58 |
Intermediate So Cal Division III |
Lennox -vs- Scripp Ranch American
|
Thu, 16th |
6:30 pm |
Manhattan Beach LL, District 36 |
Senior So Cal Division III |
Manhattan Beach -vs- Central Garden Grove
|
  |
Fri, 17th |
6:00 pm |
Yucaipa National LL, CA District 58 |
Intermediate So Cal Division III |
Winner Game 2 -vs- Loser Game 2
|
Fri, 17th |
6:30 pm |
Manhattan Beach LL, District 36 |
Senior So Cal Division III |
Winner Game 3 -vs- Loser Game 3
|
  |
Sat, 18th |
12:00 pm |
Sunset Little League |
9/10 Section 1 Tournament |
Goleta Valley S -vs- Thousand Oaks
|
Sat, 18th |
12:00 pm |
Goleta Valley South, District 63 |
10-11 Section 1 Tournament |
Santa Maria North -vs- Moorpark
|
Sat, 18th |
12:00 pm |
Lompoc LL, District 65 |
11-12 Section 1 Tournament |
Orcutt American -vs- Thousand Oaks
|
  |
Sun, 19th |
12:00 pm |
Sunset Little League |
9/10 Section 1 Tournament |
Winner Game 4 -vs- Loser Game 4
|
  |
Mon, 20th |
5:00 pm |
Goleta Valley South, District 63 |
10-11 Section 1 Tournament |
Goleta Valley S -vs- Moorpark
|
Mon, 20th |
6:00 pm |
Lompoc LL, District 65 |
11-12 Section 1 Tournament |
Goleta Valley S -vs- Orcutt American
|
  |
Tue, 21st |
5:00 pm |
Goleta Valley South, District 63 |
10-11 Section 1 Tournament |
Winner Game 4 -vs- Loser Game 4
|
Tue, 21st |
6:00 pm |
Lompoc LL, District 65 |
11-12 Section 1 Tournament |
Winner Game 4 -vs- Loser Game 4
|
  |
Wed, 22nd |
4:30 pm |
CA District 56, Brea |
Junior So Cal North Sub-division III |
Encino D40 S2 -vs- ChinoNatl D23 S3
|
Wed, 22nd |
7:30 pm |
CA District 56, Brea |
Junior So Cal North Sub-division III |
Manhattn D36 S4 -vs- ConejoVy D13 S1
|
  |
Thu, 23rd |
4:30 pm |
CA District 56, Brea |
Junior So Cal North Sub-division III |
Chino National -vs- GoldenHil D56 S5
|
Thu, 23rd |
6:00 pm |
Long Beach LL, District 38 |
9/10 So Cal North Sub-division III |
Goleta V D63 S1 -vs- GoldenHil D56 S5
|
Thu, 23rd |
6:00 pm |
Long Beach LL, District 38 |
9/10 So Cal North Sub-division III |
Encino D40 S2 -vs- ElSegundo D36 S4
|
Thu, 23rd |
6:00 pm |
North Sunrise LL, District 30 |
10-11 So Cal North Sub-division III |
GoletaV D63 S1 -vs- Glendora D20 S3
|
Thu, 23rd |
7:30 pm |
CA District 56, Brea |
Junior So Cal North Sub-division III |
Encino -vs- Conejo Valley
|
  |
Fri, 24th |
5:00 pm |
Ontario West LL, District 23 |
11-12 So Cal North Sub-division III |
MetroPinr D29 S5 -vs- ShermnOk D40 S2
|
Fri, 24th |
6:00 pm |
Long Beach LL, District 38 |
9/10 So Cal North Sub-division III |
Golden Hill -vs- El Segundo
|
Fri, 24th |
6:00 pm |
Long Beach LL, District 38 |
9/10 So Cal North Sub-division III |
Encino -vs- TmpleCtyN D18 S3
|
Fri, 24th |
6:00 pm |
North Sunrise LL, District 30 |
10-11 So Cal North Sub-division III |
NrdgeCity D40 S2 -vs- West LA D25 S4
|
Fri, 24th |
7:30 pm |
Ontario West LL, District 23 |
11-12 So Cal North Sub-division III |
GoletaVly S63 S1 -vs- Manhattn D36 S4
|
  |
Sat, 25th |
10:00 am |
CA District 56, Brea |
Junior So Cal North Sub-division III |
Manhattan Beach -vs- Golden Hill
|
Sat, 25th |
12:00 pm |
North Sunrise LL, District 30 |
10-11 So Cal North Sub-division III |
Glendora Amer -vs- TustinWest D30 S5
|
Sat, 25th |
1:00 pm |
CA District 56, Brea |
Junior So Cal North Sub-division III |
Conejo Valley -vs- Chino National
|
Sat, 25th |
2:45 pm |
North Sunrise LL, District 30 |
10-11 So Cal North Sub-division III |
Goleta Valley S -vs- Northridge City
|
Sat, 25th |
4:00 pm |
Long Beach LL, District 38 |
9/10 So Cal North Sub-division III |
Golden HIll -vs- Temple City Natl
|
Sat, 25th |
4:00 pm |
Long Beach LL, District 38 |
9/10 So Cal North Sub-division III |
Goleta Valley S -vs- Encino
|
Sat, 25th |
5:00 pm |
Ontario West LL, District 23 |
11-12 So Cal North Sub-division III |
Goleta Valley S -vs- Metro-Pioneer
|
Sat, 25th |
7:30 pm |
Ontario West LL, District 23 |
11-12 So Cal North Sub-division III |
Manhattan Bch -vs- Glendora D20 S3
|
  |
Sun, 26th |
1:00 pm |
CA District 56, Brea |
Junior So Cal North Sub-division III |
Golden HIll -vs- Chino National
|
Sun, 26th |
5:00 pm |
Ontario West LL, District 23 |
11-12 So Cal North Sub-division III |
Metro-Pioneer -vs- Glendora Amer
|
Sun, 26th |
7:30 pm |
Ontario West LL, District 23 |
11-12 So Cal North Sub-division III |
ShermanOakSouthrn -vs- Manhattan Beach
|
  |
Mon, 27th |
4:45 pm |
North Sunrise LL, District 30 |
10-11 So Cal North Sub-division III |
West L.A. -vs- Tustin Western
|
Mon, 27th |
6:00 pm |
Long Beach LL, District 38 |
9/10 So Cal North Sub-division III |
Goleta Valley S -vs- Golden Hill
|
Mon, 27th |
6:00 pm |
Ontario West LL, District 23 |
11-12 So Cal North Sub-division III |
Sherman Oaks S -vs- Metro-Pioneer
|
Mon, 27th |
6:30 pm |
CA District 56, Brea |
Junior So Cal North Sub-division III |
Manhattan Bch -vs- Golden Hill
|
Mon, 27th |
7:30 pm |
North Sunrise LL, District 30 |
10-11 So Cal North Sub-division III |
Northridge City -vs- Glendora Amer
|
  |
Tue, 28th |
12:30 pm |
SC District 1, Easley, South Carolina |
Big League Big League World Series US Bracket |
DE District 1 -vs- MI District 9
|
Tue, 28th |
6:00 pm |
Ontario West LL, District 23 |
11-12 So Cal North Sub-division III |
Manhattan Bch -vs- Sherman Oaks S
|
Tue, 28th |
6:00 pm |
North Sunrise LL, District 30 |
10-11 So Cal North Sub-division III |
West L.A. -vs- Glendora Amer
|
Tue, 28th |
6:30 pm |
CA District 56, Brea |
Junior So Cal North Sub-division III |
Winner Game 8 -vs- Loser Game 8
|
Tue, 28th |
7:30 pm |
SC District 1, Easley, South Carolina |
Big League Big League World Series US Bracket |
CA District 13 -vs- SC District 1
|
  |
Wed, 29th |
4:00 pm |
SC District 1, Easley, South Carolina |
Big League Big League World Series US Bracket |
TX District 8 -vs- DE District 1
|
Wed, 29th |
6:00 pm |
Long Beach LL, District 38 |
9/10 So Cal North Sub-division III |
Encino -vs- Goleta Valley S
|
Wed, 29th |
6:00 pm |
Ontario West LL, District 23 |
11-12 So Cal North Sub-division III |
Sherman Oaks S -vs- Manhattan Bch
|
Wed, 29th |
6:00 pm |
North Sunrise LL, District 30 |
10-11 So Cal North Sub-division III |
Tustin Western -vs- West L.A.
|
Wed, 29th |
7:30 pm |
SC District 1, Easley, South Carolina |
Big League Big League World Series US Bracket |
CA District 13 -vs- FL District 12
|
  |
Thu, 30th |
4:00 pm |
SC District 1, Easley, South Carolina |
Big League Big League World Series US Bracket |
MI District 9 -vs- FL District 12
|
Thu, 30th |
6:00 pm |
Long Beach LL, District 38 |
9/10 So Cal North Sub-division III |
Goleta Valley S -vs- Encino
|
Thu, 30th |
6:00 pm |
North Sunrise LL, District 30 |
10-11 So Cal North Sub-division III |
Winner Game 8 -vs- Loser Game 8
|
Thu, 30th |
7:30 pm |
CA District 22, Brawley, CA |
Junior So Cal Division III |
Manhattan Beach -vs- Brawley
|
Thu, 30th |
7:30 pm |
SC District 1, Easley, South Carolina |
Big League Big League World Series US Bracket |
TX District 8 -vs- SC District 1
|
  |
Fri, 31st |
7:30 pm |
CA District 22, Brawley, CA |
Junior So Cal Division III |
Manhattan Beach -vs- Brawley
|