Mon, 2nd |
5:00 pm |
El Rio Little League |
Junior District 13 Tournament |
Thousand Oaks -vs- Port Hueneme
|
Mon, 2nd |
5:30 pm |
Conejo Valley Little League |
11 District 13 Tournament |
Moorpark -vs- Conejo Valley
|
Mon, 2nd |
5:30 pm |
Moorpark Little League |
11/12 District 13 Tournament |
El Rio -vs- Thousand Oaks
|
Mon, 2nd |
5:30 pm |
Moorpark Little League |
11/12 District 13 Tournament |
Moorpark -vs- Sunset
|
Mon, 2nd |
6:30 pm |
El Rio Little League |
9 & 10 District 13 Tournament |
Conejo Valley -vs- Moorpark
|
Mon, 2nd |
6:30 pm |
El Rio Little League |
9 & 10 District 13 Tournament |
Thousand Oaks -vs- El Rio
|
  |
Tue, 3rd |
5:00 pm |
El Rio Little League |
Junior District 13 Tournament |
Sunset -vs- Conejo Valley
|
Tue, 3rd |
6:30 pm |
El Rio Little League |
9 & 10 District 13 Tournament |
Port Hueneme -vs- El Rio
|
Tue, 3rd |
6:30 pm |
El Rio Little League |
9 & 10 District 13 Tournament |
Sunset -vs- Simi Valley
|
  |
Wed, 4th |
9:00 am |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
D56 La Habra -vs- District 66
|
Wed, 4th |
9:00 am |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
District 71 -vs- D46 Anaheim
|
Wed, 4th |
12:00 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
D32 Clairmont -vs- D23 Chino
|
Wed, 4th |
12:00 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
D37 Hawthorne -vs- D13 1000 Oaks
|
Wed, 4th |
1:00 pm |
Moorpark Little League |
11/12 District 13 Tournament |
S.Oxnard -vs- El Rio
|
Wed, 4th |
1:00 pm |
Moorpark Little League |
11/12 District 13 Tournament |
Port Hueneme -vs- Conejo Valley
|
  |
Thu, 5th |
5:00 pm |
El Rio Little League |
Junior District 13 Tournament |
Thousand Oaks -vs- El Rio
|
Thu, 5th |
5:30 pm |
Conejo Valley Little League |
11 District 13 Tournament |
Thousand Oaks -vs- Moorpark
|
Thu, 5th |
5:30 pm |
Moorpark Little League |
11/12 District 13 Tournament |
Conejo Valley -vs- Sunset
|
Thu, 5th |
5:30 pm |
Moorpark Little League |
11/12 District 13 Tournament |
Moorpark -vs- Thousand Oaks
|
Thu, 5th |
5:30 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
District 13 -vs- D51 Palmdale
|
Thu, 5th |
5:30 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
District 56 -vs- D72 Corona
|
Thu, 5th |
6:30 pm |
El Rio Little League |
9 & 10 District 13 Tournament |
Moorpark -vs- Thousand Oaks
|
Thu, 5th |
6:30 pm |
El Rio Little League |
9 & 10 District 13 Tournament |
Sunset -vs- Conejo Valley
|
Thu, 5th |
8:00 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
District 71 -vs- District 23
|
Thu, 5th |
8:00 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
District 66 -vs- District 37
|
  |
Fri, 6th |
5:30 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
District 72 -vs- District 51
|
Fri, 6th |
5:30 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
District 46 -vs- District 56
|
Fri, 6th |
8:00 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
District 13 -vs- District 32
|
Fri, 6th |
8:00 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
District 23 -vs- District 37
|
  |
Sat, 7th |
9:00 am |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
District 56 -vs- District 37
|
Sat, 7th |
10:00 am |
El Rio Little League |
9 & 10 District 13 Tournament |
Port Hueneme -vs- Conejo Valley
|
Sat, 7th |
10:30 am |
Conejo Valley Little League |
11 District 13 Tournament |
Conejo Valley -vs- Moorpark
|
Sat, 7th |
10:30 am |
El Rio Little League |
Junior District 13 Tournament |
Sunset -vs- El Rio
|
Sat, 7th |
12:00 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
District 72 -vs- District 32
|
Sat, 7th |
1:00 pm |
Moorpark Little League |
11/12 District 13 Tournament |
El Rio -vs- Conejo Valley
|
Sat, 7th |
3:00 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
District 72 -vs- District 56
|
  |
Sun, 8th |
8:00 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
District 46 -vs- District 13
|
  |
Mon, 9th |
5:30 pm |
Conejo Valley Little League |
11 District 13 Tournament |
Moorpark -vs- Conejo Valley
|
Mon, 9th |
5:30 pm |
Moorpark Little League |
11/12 District 13 Tournament |
Thousand Oaks -vs- Conejo Valley
|
Mon, 9th |
6:30 pm |
El Rio Little League |
9 & 10 District 13 Tournament |
Moorpark -vs- Conejo Valley
|
Mon, 9th |
7:00 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
District 13 -vs- District 56
|
  |
Tue, 10th |
5:00 pm |
El Rio Little League |
Junior District 13 Tournament |
Conejo Valley -vs- Sunset
|
Tue, 10th |
5:30 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
District 46 -vs- District 13
|
Tue, 10th |
8:00 pm |
D24 @ Reid Park & Orangecrest LL |
Big League Division III Tournament |
Winner Game 18 -vs- Loser Game 18
|
  |
Wed, 11th |
5:30 pm |
Moorpark Little League |
11/12 District 13 Tournament |
Moorpark -vs- Thousand Oaks
|
Wed, 11th |
7:00 pm |
El Rio Little League |
9 & 10 District 13 Tournament |
Thousand Oaks -vs- Moorpark
|
  |
Thu, 12th |
5:00 pm |
El Rio Little League |
Junior District 13 Tournament |
Winner Game 8 -vs- Loser Game 8
|
Thu, 12th |
5:30 pm |
Moorpark Little League |
11/12 District 13 Tournament |
Thousand Oaks -vs- Moorpark
|
Thu, 12th |
7:00 pm |
El Rio Little League |
9 & 10 District 13 Tournament |
Moorpark -vs- Thousand Oaks
|
  |
Sat, 14th |
12:00 pm |
Goleta Valley South LL (District 63) |
Junior Section 1 Tournament |
Nipomo -vs- Dos Pueblos
|
Sat, 14th |
1:00 pm |
El Rio LL (District 13) |
9 & 10 Section 1 Tournament |
Thousand Oaks -vs- Goleta Valley So
|
Sat, 14th |
1:00 pm |
Nipomo LL (District 65) |
11/12 Section 1 Tournament |
Moorpark -vs- Arroyo Grande
|
Sat, 14th |
2:00 pm |
Saticoy LL (District 63) |
11 Section 1 Tournament |
Santa Maria SS -vs- Moorpark
|
  |
Sun, 15th |
12:00 pm |
Goleta Valley South LL (District 63) |
Junior Section 1 Tournament |
Dos Pueblos -vs- Conejo Valley
|
Sun, 15th |
1:00 pm |
El Rio LL (District 13) |
9 & 10 Section 1 Tournament |
Goleta Valley S -vs- Santa Maria NS
|
Sun, 15th |
1:00 pm |
Nipomo LL (District 65) |
11/12 Section 1 Tournament |
Moorpark -vs- Goleta Valley So
|
Sun, 15th |
2:00 pm |
Saticoy LL (District 63) |
11 Section 1 Tournament |
Moorpark -vs- Goleta Valley So
|
  |
Mon, 16th |
5:00 pm |
Saticoy LL (District 63) |
11 Section 1 Tournament |
Santa Maria SS -vs- Goleta Valley So
|
Mon, 16th |
5:00 pm |
Goleta Valley South LL (District 63) |
Junior Section 1 Tournament |
Nipomo -vs- Conejo Valley
|
Mon, 16th |
5:00 pm |
Nipomo LL (District 65) |
11/12 Section 1 Tournament |
Arroyo Grande -vs- Goleta Valley So
|
Mon, 16th |
6:30 pm |
El Rio LL (District 13) |
9 & 10 Section 1 Tournament |
Thousand Oaks -vs- Santa Maria NS
|
  |
Tue, 17th |
5:00 pm |
Saticoy LL (District 63) |
11 Section 1 Tournament |
Moorpark -vs- Santa Maria SS
|
Tue, 17th |
5:00 pm |
Nipomo LL (District 65) |
11/12 Section 1 Tournament |
Moorpark -vs- Goleta Valley So
|
Tue, 17th |
6:30 pm |
El Rio LL (District 13) |
9 & 10 Section 1 Tournament |
Goleta Valley S -vs- Thousand Oaks
|
  |
Wed, 18th |
5:00 pm |
Saticoy LL (District 63) |
11 Section 1 Tournament |
Moorpark -vs- Goleta Valley So
|
Wed, 18th |
5:00 pm |
Goleta Valley South LL (District 63) |
Junior Section 1 Tournament |
Dos Pueblos -vs- Conejo Valley
|
Wed, 18th |
5:00 pm |
Nipomo LL (District 65) |
11/12 Section 1 Tournament |
Goleta Valley S -vs- Moorpark
|
Wed, 18th |
6:30 pm |
El Rio LL (District 13) |
9 & 10 Section 1 Tournament |
Thousand Oaks -vs- Goleta Valley So
|
  |
Thu, 19th |
5:00 pm |
Goleta Valley South LL (District 63) |
Junior Section 1 Tournament |
Winner Game 4 -vs- Loser Game 4
|
  |
Sat, 21st |
2:00 pm |
Ladera LL (District 25) |
11/12 Southern Cal North Sub-Divisional |
Quartz Hill D51 -vs- Upland Fthl D23
|
Sat, 21st |
3:00 pm |
Ontario East LL (District 23) |
Senior Southern Cal North Sub-Divisional |
Whittier -vs- Canyon Country
|
Sat, 21st |
4:00 pm |
Temple City American LL (District 18) |
9 & 10 Southern Cal North Sub-Divisional |
Goleta Valley S -vs- Westchester
|
Sat, 21st |
4:00 pm |
Ontario Western LL (District 23) |
11 Southern Cal North Sub-Divisional |
Tustin Eastern -vs- Sherman Oaks
|
Sat, 21st |
4:00 pm |
Ontario Mountain View LL (District 23) |
Junior Southern Cal North Sub-Divisional |
La Mirada -vs- San Marino Natl
|
Sat, 21st |
5:00 pm |
Ladera LL (District 25) |
11/12 Southern Cal North Sub-Divisional |
Goleta V So D63 -vs- Orange D30
|
Sat, 21st |
6:00 pm |
Ontario East LL (District 23) |
Senior Southern Cal North Sub-Divisional |
El Rio -vs- Manhattan Bch
|
Sat, 21st |
7:00 pm |
Temple City American LL (District 18) |
9 & 10 Southern Cal North Sub-Divisional |
Pasadena Amer -vs- Tustin Western
|
Sat, 21st |
7:00 pm |
Ontario Western LL (District 23) |
11 Southern Cal North Sub-Divisional |
Moorpark -vs- Manhattan Bch
|
Sat, 21st |
7:00 pm |
Ontario Mountain View LL (District 23) |
Junior Southern Cal North Sub-Divisional |
Dos Pueblos -vs- Manhattan Bch
|
  |
Sun, 22nd |
2:00 pm |
Ladera LL (District 25) |
11/12 Southern Cal North Sub-Divisional |
Upland Foothill -vs- El Segundo D36
|
Sun, 22nd |
2:00 pm |
Temple City American LL (District 18) |
9 & 10 Southern Cal North Sub-Divisional |
Goleta Valley S -vs- Tustin Western
|
Sun, 22nd |
3:00 pm |
Ontario East LL (District 23) |
Senior Southern Cal North Sub-Divisional |
El Rio -vs- Whittier
|
Sun, 22nd |
4:00 pm |
Ontario Western LL (District 23) |
11 Southern Cal North Sub-Divisional |
Manhattan Bch -vs- Tustin Eastern
|
Sun, 22nd |
4:00 pm |
Ontario Mountain View LL (District 23) |
Junior Southern Cal North Sub-Divisional |
Dos Pueblos -vs- La Mirada
|
Sun, 22nd |
5:00 pm |
Ladera LL (District 25) |
11/12 Southern Cal North Sub-Divisional |
Quartz Hill -vs- Goleta Valley S
|
Sun, 22nd |
5:00 pm |
Temple City American LL (District 18) |
9 & 10 Southern Cal North Sub-Divisional |
Westchester -vs- Upland National
|
Sun, 22nd |
6:00 pm |
Ontario East LL (District 23) |
Senior Southern Cal North Sub-Divisional |
Manhattan Bch -vs- Northeast LA
|
Sun, 22nd |
7:00 pm |
Ontario Western LL (District 23) |
11 Southern Cal North Sub-Divisional |
Moorpark -vs- La Verne
|
Sun, 22nd |
7:00 pm |
Ontario Mountain View LL (District 23) |
Junior Southern Cal North Sub-Divisional |
Manhattan Bch -vs- Canyon Hills
|
  |
Mon, 23rd |
5:00 pm |
Ladera LL (District 25) |
11/12 Southern Cal North Sub-Divisional |
Goleta Valley S -vs- Upland Foothill
|
Mon, 23rd |
5:00 pm |
Ontario Western LL (District 23) |
11 Southern Cal North Sub-Divisional |
Manhattan Bch -vs- Moorpark
|
Mon, 23rd |
5:00 pm |
Ontario Mountain View LL (District 23) |
Junior Southern Cal North Sub-Divisional |
Dos Pueblos -vs- Manhattan Bch
|
Mon, 23rd |
5:00 pm |
Ontario East LL (District 23) |
Senior Southern Cal North Sub-Divisional |
El Rio -vs- Northeast LA
|
Mon, 23rd |
5:30 pm |
Temple City American LL (District 18) |
9 & 10 Southern Cal North Sub-Divisional |
Tustin Western -vs- Upland National
|
Mon, 23rd |
7:30 pm |
Ladera LL (District 25) |
11/12 Southern Cal North Sub-Divisional |
Orange -vs- El Segundo
|
Mon, 23rd |
8:00 pm |
Temple City American LL (District 18) |
9 & 10 Southern Cal North Sub-Divisional |
Pasadena Amer -vs- Westchester
|
Mon, 23rd |
8:00 pm |
Ontario Western LL (District 23) |
11 Southern Cal North Sub-Divisional |
Sherman Oaks -vs- La Verne
|
Mon, 23rd |
8:00 pm |
Ontario Mountain View LL (District 23) |
Junior Southern Cal North Sub-Divisional |
San Marino Natl -vs- Canyon Hills
|
Mon, 23rd |
8:00 pm |
Ontario East LL (District 23) |
Senior Southern Cal North Sub-Divisional |
Canyon Country -vs- Manhattan Bch
|
  |
Tue, 24th |
6:30 pm |
Ontario Western LL (District 23) |
11 Southern Cal North Sub-Divisional |
La Verne -vs- Moorpark
|
Tue, 24th |
6:30 pm |
Ontario Mountain View LL (District 23) |
Junior Southern Cal North Sub-Divisional |
Canyon Hills -vs- Manhattan Bch
|
Tue, 24th |
7:00 pm |
Ladera LL (District 25) |
11/12 Southern Cal North Sub-Divisional |
El Segundo -vs- Upland Foothill
|
Tue, 24th |
7:00 pm |
Ontario East LL (District 23) |
Senior Southern Cal North Sub-Divisional |
Manhattan Bch -vs- El Rio
|
  |
Wed, 25th |
6:30 pm |
Ontario Western LL (District 23) |
11 Southern Cal North Sub-Divisional |
Sherman Oaks -vs- Moorpark
|
Wed, 25th |
6:30 pm |
Ontario Mountain View LL (District 23) |
Junior Southern Cal North Sub-Divisional |
San Marino Natl -vs- Manhattan Bch
|
Wed, 25th |
7:00 pm |
Ladera LL (District 25) |
11/12 Southern Cal North Sub-Divisional |
Orange -vs- Upland Foothill
|
Wed, 25th |
7:00 pm |
Temple City American LL (District 18) |
9 & 10 Southern Cal North Sub-Divisional |
Pasadena Amer -vs- Upland National
|
Wed, 25th |
7:00 pm |
Ontario East LL (District 23) |
Senior Southern Cal North Sub-Divisional |
Canyon Country -vs- El Rio
|
  |
Thu, 26th |
6:30 pm |
Ontario Western LL (District 23) |
11 Southern Cal North Sub-Divisional |
Winner Game 8 -vs- Loser Game 8
|
Thu, 26th |
6:30 pm |
Ontario Mountain View LL (District 23) |
Junior Southern Cal North Sub-Divisional |
Manhattan Bch -vs- San Marino Natl
|
Thu, 26th |
7:00 pm |
Ladera LL (District 25) |
11/12 Southern Cal North Sub-Divisional |
Upland Foothill -vs- Orange
|
Thu, 26th |
7:00 pm |
Temple City American LL (District 18) |
9 & 10 Southern Cal North Sub-Divisional |
Westchester -vs- Pasadena Amer
|
Thu, 26th |
7:00 pm |
Ontario East LL (District 23) |
Senior Southern Cal North Sub-Divisional |
El Rio -vs- Canyon Country
|
  |
Fri, 27th |
7:00 pm |
Temple City American LL (District 18) |
9 & 10 Southern Cal North Sub-Divisional |
Winner 8 -vs- Loser 8
|
  |
Sat, 28th |
9:00 am |
Upland National LL (District 23) |
Junior So Cal Div III Championship Series |
Manhattan Bch -vs- Murrieta National
|
Sat, 28th |
11:00 am |
Ontario Western LL (District 23) |
11 So Cal Div III Championship Series |
Sherman Oaks -vs- Rancho SanDiego
|
Sat, 28th |
12:00 pm |
Upland National LL (District 23) |
Junior So Cal Div III Championship Series |
Manhattan Bch -vs- Murrieta Natl
|
Sat, 28th |
3:00 pm |
Upland National LL (District 23) |
Senior So Cal Div III Championship Series |
El Rio -vs- Lemon Grove
|
Sat, 28th |
6:00 pm |
Upland National LL (District 23) |
Senior So Cal Div III Championship Series |
Lemon Grove -vs- El Rio
|
Sat, 28th |
7:00 pm |
Temple City American LL (District 18) |
9 & 10 So Cal Div III Championship Series |
Westchester -vs- Robinwood
|
  |
Sun, 29th |
11:00 am |
Ontario Western LL (District 23) |
11 So Cal Div III Championship Series |
Sherman Oaks -vs- Rancho SanDiego
|
Sun, 29th |
1:00 pm |
Aliso Viejo LL (District 55) |
11/12 So Cal Div III Championship Series |
Orange -vs- Aliso Viejo
|
Sun, 29th |
2:00 pm |
Upland National LL (District 23) |
Junior So Cal Div III Championship Series |
Winner Game 2 -vs- Loser Game 2
|
Sun, 29th |
5:00 pm |
Temple City American LL (District 18) |
9 & 10 So Cal Div III Championship Series |
Robinwood -vs- Westchester
|
Sun, 29th |
5:00 pm |
Upland National LL (District 23) |
Senior So Cal Div III Championship Series |
Winner Game 2 -vs- Loser Game 2
|
Sun, 29th |
5:00 pm |
Aliso Viejo LL (District 55) |
11/12 So Cal Div III Championship Series |
Orange -vs- Aliso Viejo
|
  |
Mon, 30th |
6:00 pm |
Ontario Western LL (District 23) |
11 So Cal Div III Championship Series |
Rancho SanDiego -vs- Sherman Oaks
|
Mon, 30th |
7:00 pm |
Temple City American LL (District 18) |
9 & 10 So Cal Div III Championship Series |
Winner 2 -vs- Loser 2
|
Mon, 30th |
7:00 pm |
Aliso Viejo LL (District 55) |
11/12 So Cal Div III Championship Series |
Aliso Viejo -vs- Orange
|